Můj příběh

Jmenuji se Filip Červenka, jsem ekonom a píšu blog NaRovinu. Snažím se upozorňovat na zásadní, ale bohužel i přehlížený vliv fenoménu ekonomické nerovnosti na náš svět.

OD SKLADNÍKA K ČERVENÉMU DIPLOMU

V roce 2014 jsem nastoupil na Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem si zpočátku musel přivydělávat na těch nejobyčejnějších pozicích, kde zpravidla platila rovnice, kterou Češi důverně znají: těžká dřina + hodiny práce = mizerné peníze. Pracoval jsem jako pomocný dělník na stavbách, skladník, nebo sběrač ovoce. 

Časem se mi ale poštěstilo a podařilo získat stáže u významných mezinárodních firem. Tři měsíce jsem zkusil na finančním oddělení Honeywellu a sedm měsíců jsem pracoval v backoffice pro auditorskou společnost Ernst&Young. V průběhu posledního roku a půl svého studia jsem jako payroll administrator pracoval na zkrácený úvazek ve velkém českém start-upu Kiwi.com, který byl v roce 2015 vůbec nejrychleji rostoucí firmou ve střední a východní Evropě.

NA CESTĚ ZA TÍM, NA ČEM OPRAVDU ZÁLEŽÍ

V červnu roku 2019 jsem s červeným diplomem absolvoval obor Hospodářská politika a správa na Ekonomicko-správní fakultě. I když jsem měl možnost po skončení studia přejít na plný úvazek, rozhodl jsem se namísto toho od září roku 2019 nastoupit na doktorát na svojí alma mater, abych se mohl věnovat svému dlouholetému snu: výzkumu, publikování a pedagogické činnosti.

Momentálně žiji v půvabné obci Hlína, která se nachází několik kilometrů na západ od Brna. Spolu se snoubenkou jsme se na Hlínu přestěhovali z moravské metropole po skončení studií a v květnu 2020 jsme  navzdory nešťastným epidemickým okolnostem uzavřeli naše šťastné manželství.